aplikator do nawozów

PZHU 3000 6

Sprzęt ten jest w stanie wzbogacić glebę w nawozy z prędkością 5,1-9,3 ha na godzinę. Głębokość nawożenia wynosi 200 mm. Szerokość paska do obróbki wynosi 6 m. Średnica metalowych tarcz wynosi 530 mm.
Galeria:
Dane techniczne:
Objętość zbiornika nawozu [l]
3000
Obszar przetwarzania [ha/1godzina]
5,1 - 9,3
Wydajność pompy [l/min]
145
Przetworzona szerokość [m]
6
Średnica metalowych tarcz [mm]
530
Liczba dysków w urządzeniu
13
Głębokość, na którą stosowane są nawozy [mm]
200
Zakres prędkości nawozu [km/h]
7 - 14
Gęstość nawozów płynnych nie wyższa [g/cm3]
1,32
Dodatkowe opcje:
Komputer, producent / model: ARAG / Bravo 180
GPS nawigator, producent / model: RAVEN / Cruizer II
Mikser, l: 20 lub 28 (z myjką kanistrów)

aplikatory do nawozów

PZHU 3000 6

Jednostki te służą do wzbogacania gleby płynnym roztworem nawozów mineralnych. Za ich pomocą możliwe jest zarówno przetwarzanie ciągłe, jak i międzyrzędowe. Do przemieszczania jednostki można użyć różnych modeli ciągników, których moc wynosi co najmniej 90 KM. Aplikator jest agregowany z ciągnikiem w sposób naczepowy.

Nawóz jest dostarczany do systemu rozrzucania za pomocą membranowej pompy tłokowej. Aby zapewnić równomierne podawanie roztworu nawozu, niezależnie od prędkości aplikatora, pompa napędza koło jednostki. Zapas nawozu jest przechowywany w grubościennym plastikowym zbiorniku. W tym przypadku stosuje się specjalne tworzywo sztuczne, które może wytrzymać wpływ chemicznie agresywnego roztworu przez długi czas.

Rodzaj aplikacji nawozu - dysk. Ich konstrukcja jest dość prosta. Nawozy są wprowadzane do gleby za pomocą rurek przymocowanych do noży o ustawionej konfiguracji. Noże znajdują się bezpośrednio za metalowymi tarczami.

Ważną zaletą aplikatora jest łatwość użycia. Operator maszyny widzi bieżącą dawkę nawozu na monitorze, który znajduje się bezpośrednio w kabinie ciągnika. W razie potrzeby można wprowadzić zmiany prędkości posuwu w sekcjach aplikatora za pomocą specjalnego kontrolera. Jednocześnie konstrukcja systemu zapewnia możliwość przekierowania nadmiaru nawozu z powrotem do zbiornika. Rotametry pomagają kontrolować ilość nawozu dostarczanego do organów rozrzucających i wykrywają te, które są zatkane. Konstrukcja tego ostatniego ma podkładki dozujące ze skalibrowanymi otworami.

Dzięki nim nawozy są równomiernie rozmieszczone na korpusach roboczych urządzenia. W rezultacie osiągana jest wysoka wydajność nawożenia i ich rozkład na całej szerokości przetwarzania. Aby zapobiec zatkaniu się rur zasilających, ciśnienie robocze utrzymuje się w zakresie 4-6 atmosfer.

Jeśli ciśnienie nagle spadnie poniżej poziomu w pół atmosferze, odcięcia zawarte w systemie ochrony przed wyciekiem roztworu nawozu będą działać w przypadku zatrzymania lub obracania aplikatora.
Zapraszamy do kontaktu
Jeśli cenisz sobie jakość wykonania oraz bogatą funkcjonalność Twoich jednostek rolniczych, firma Boguslav zaprasza do kontaktu.
Nasi Partnerzy
envelope-oplay-circle-omap-markerphone linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram