aplikator do nawozów

PZHU 5000 10

Sprzęt ten jest w stanie wzbogacić glebę w nawozy z prędkością 5,1-9,3 ha na godzinę. Głębokość nawożenia wynosi 200 mm. Szerokość paska do obróbki wynosi 6 m. Średnica metalowych tarcz wynosi 530 mm.
Galeria:
Dane techniczne:
Objętość zbiornika nawozu [l]
5000
Obszar przetwarzania [ha/1godzina]
7,1 - 13,8
Wydajność pompy [l/min]
160
Przetworzona szerokość [m]
10
Średnica metalowych tarcz [mm]
530
Liczba dysków w urządzeniu
19
Głębokość, na którą stosowane są nawozy [mm]
200
Zakres prędkości nawożenia [km/h]
7 - 14
Gęstość nawozów płynnych nie wyższa [g/cm3]
1,32
Dodatkowe opcje:
Komputer, producent / model: ARAG / Bravo 180
GPS nawigator, producent / model: RAVEN / Cruizer II
Mikser, l: 20 lub 28 (z myjką kanistrów)

aplikatory do nawozów

PZHU 5000 10

Głównym celem tych urządzeń jest wzbogacanie gleby w nawozy mineralne w postaci płynnej.. Za ich pomocą możliwe jest zarówno przetwarzanie ciągłe, jak i międzyrzędowe. Do przemieszczania jednostki można użyć różnych modeli ciągników, których moc wynosi co najmniej 90 KM. Aplikator jest agregowany z ciągnikiem w sposób naczepowy.

Aplikacja nawozu - rodzaj tarczy. Natychmiast po metalowych dyskach zamontowano noże o kręconym przekroju. Metalowe rurki są na nich przymocowane. Nawozy są podawane przez rury.

Możliwe opcje uprawy roli są ciągłe i międzyrzędowe. Za pomocą specjalnego regulatora można ustawić dawkę nawozu dla poszczególnych sekcji urządzenia. Nadmiar nawozu zostaje przekierowany z powrotem do zbiornika. Bieżąca dawka nawozu wyświetlana jest na monitorze umieszczonym przez operatora ciągnika w kabinie. Aby objętość dostarczanego nawozu dokładnie odpowiadała normie przy dowolnej prędkości ruchu mechanizmu, pompa zasilająca jest napędzana z koła.

Zapas płynnych nawozów jest wytwarzany przez włoską pompę membranowo-tłokową. Zbiornik nawozu jest wykonany ze specjalnego tworzywa sztucznego, które jest odporne na chemikalia i ma grube ściany.

Skuteczność stosowania aplikatorów została osiągnięta poprzez utrzymanie ciśnienia roboczego w układzie na poziomie 4–6 atmosfer, co zapobiega zatykaniu się rur zasilających. Nawozy są nakładane wydajnie i równomiernie na całej szerokości urządzenia, dzięki zastosowaniu rotametrów w konstrukcji z zamocowanymi na nich podkładkami dozującymi, w których otwory są kalibrowane. Podkładki zapewniają równomierne rozprowadzenie przepływu nawozu do elementów roboczych aplikatora. Same rotametry są bardzo wygodne do wizualnego monitorowania aplikacji nawozu i wykrywania zatkanych elementów roboczych.

Jednostka zapewnia również ochronę przed wyciekiem płynu roboczego, gdy zatrzymuje się lub rozwija. Spadek ciśnienia poniżej 0,5 atmosfery w układzie podawania nawozu powoduje odcięcie.

Aplikatory można łączyć z modelami ciągników o mocy 150-160 KM. Metodą połączenia jest naczepa.
Zapraszamy do kontaktu
Jeśli cenisz sobie jakość wykonania oraz bogatą funkcjonalność Twoich jednostek rolniczych, firma Boguslav zaprasza do kontaktu.
Nasi Partnerzy
envelope-oplay-circle-omap-markerphone linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram