Opryskiwacz zaczepiany

Atlant 3200 21

Profesjonalne opryskiwacze zaczepiane, które są częścią serii ATLANT, mają ważną zaletę: kąty nachylenia prawego i lewego skrzydła belki są indywidualnie regulowane.
Galeria:
Dane techniczne:
Szerokość belki polowej, [m]
21
Robocza wysokość belki polowej, [m]
0,5–2,3
Objętość głównego zbiornika na roztwór roboczy, [l]
3200
Pojemność zbiornika na czystą wodę, [l]
320
Wydajność pompy Annovi Reverberi, [m3/h]
0,25
Rozmiar opon
11, 2R48
Szerokość toru [m]
1,8 - 2,25
Prześwit [m]
0,7
Rodzaj i rozmiar wału napędowego
T4, L = 1,36 m
Model komputerowy
ARAG Bravo180S
Obecność miksera (w zestawie jest urządzenie do płukania kanistrów)
Tak
Liczba opryskiwaczy (typ)
3 (wtrysk)
Dostępność zestawu do płukania zbiornika i systemu natryskowego o pojemności 300 litrów
Tak
Dostępny zestaw miksera wtryskowego
Tak
Hamulce pneumatyczne
Tak
Nawigator GPS
Opcjonalnie
Komputer Bravo 480S ze zintegrowanym nawigatorem
Opcjonalnie
Zakres regulacji wysokości montażu belki [m]
Opcjonalnie
System osadzania kropel (TWIN)
Opcjonalnie
Dodatkowe opcje:
Nawigator GPS
Komputer Bravo 480S ze zintegrowanym nawigatorem
Opcjonalny system opadowy (TWIN)

opryskiwacz zaczepiany

Atlant 3200 21

Model ATLANT 3200 jest wysoce niezawodny. Został opracowany w celu zapewnienia maksymalnej wydajności nawożenia upraw w dużych przedsiębiorstwach rolnych, skutecznie chroniąc rośliny przed szkodnikami.

Główny zbiornik ma dużą pojemność. Konstrukcja wolumetryczna belki hydraulicznej może mieć długość od 18 do 28 metrów. Do jego produkcji użyto specjalnej stali stopowej. Malowanie proszkowe wydłużyło czas pracy opryskiwacza, nadając konstrukcji wysoką odporność na korozję nawet w warunkach stałej pracy z nawozami płynnymi.

System hydromechaniczny, który tłumi drgania pionowe, zainstalowany w mechanizmie wahadła stabilizującym belkę, nie pozwala jej odchylać się od położenia poziomego, gdy opryskiwacz wpada w nierówności. Kąty pochylenia zarówno prawego, jak i lewego skrzydła oraz całej belki można regulować.

Z wygodnego panelu z przodu urządzenia można wygodnie sterować jego następującymi funkcjami: napełnianie głównego zbiornika, podawanie roztworu nawozu, mieszanie go w rozwadniaczu, mycie zbiornika i całego systemu opryskiwania. W rezultacie praca operatora staje się znacznie łatwiejsza, a prawdopodobieństwo błędów jest zmniejszone.

Zderzenie belki z przeszkodami również nie stanowi problemu, dzięki mechanizmowi chroniącemu jego ekstremalne odcinki. Mechanizm działa tak, że sekcje są w stanie bezpiecznie się złożyć zarówno w poziomie, jak i w pionie, a następnie powrócić do swojej pozycji roboczej, gdy przeszkoda znajduje się z tyłu.

Aby ułatwić płukanie pompy systemu opryskiwania, mieszalnika roztworu nawozu i zbiornika głównego, inżynierowie opracowali system płukania wyposażony we własny 320-litrowy zbiornik, do którego wlewa się czystą wodę. Wewnętrzne ściany głównego zbiornika są skutecznie myte za pomocą dyszy o dużej mocy, która się obraca.

Zapewniona jest pełna ochrona przed uszkodzeniem dysz rozpylających nawóz na kolektorach ze stali nierdzewnej. Aby chronić węże ciśnieniowe, zainstalowano na nich plastikową spiralę, w której mogą się zgiąć, a tym samym zablokować kanał.

W projekcie maszyny zastosowano komponenty następujących zagranicznych firm, które należą do liderów w tej dziedzinie: pompa - Annovi Reverberi (Włochy), elementy komunikacyjne - Arag (Włochy), rozpylacze - Lechler (Niemcy). W ten sposób zwiększa się stopień niezawodności urządzenia, a stosowanie pestycydów z jego pomocą stało się bardziej skuteczne.

Zawieszenie belki równoległoboku, które obejmuje akumulatory energii azotu, a także zawieszenie podwozia, zostały zaprojektowane w taki sposób, aby skutecznie pochłaniały wszelkie obciążenia dynamiczne ramy i belki jednostki. Dzięki nim zapewniona jest obróbka roślin, nawet przy dużej prędkości.

Dzięki pneumatycznemu układowi hamulcowemu i hydro pneumatycznemu zawieszeniu osiąga się wysoki poziom bezpieczeństwa, a także płynny ruch maszyny rolniczej po polu i drogach dojazdowych.

Dodatkowo opryskiwacz może być wyposażony w system wytrącania TWIN. Jego zastosowanie pomaga uniknąć dryfu kropel roztworu roboczego, nawet przy silnym wietrze. Ponadto strumień powietrza pomaga małym kroplom wnikać do gleby tak szybko, jak to możliwe, i zakrywać łodygi i liście bez odciągania lub parowania. W rezultacie czasy przetwarzania są krótsze, a oszczędności nawozów osiągane są o prawie jedną trzecią (30%).
Zapraszamy do kontaktu
Jeśli cenisz sobie jakość wykonania oraz bogatą funkcjonalność Twoich jednostek rolniczych, firma Boguslav zaprasza do kontaktu.
Nasi Partnerzy
envelope-oplay-circle-omap-markerphone linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram