Opryskiwacz zaczepiany

Atlant 4200 28

Standardowe wyposażenie opryskiwacza tego modelu obejmuje pojemny zbiornik (4200 l), w którym można napełnić zarówno roztworem różnych środków ochrony roślin, jak i nawozami płynnymi. Modele z serii 4200 są wyposażone w zawieszenie hydro pneumatyczne i belkę hydrauliczną.
Galeria:
Dane techniczne:
Szerokość belki polowej, [m]
28
Robocza wysokość belki polowej, [m]
500–2300
Objętość głównego zbiornika na roztwór roboczy, [l]
4200
Pojemność zbiornika na czystą wodę, [l]
420
Wydajność pompy Annovi Reverberi, [l/min]
250
Rozmiar opon
13, 6R48
Prześwit [mm]
700
Szerokość toru [mm]
1800, 2100, 2250
Wał napędowy
L = 1,36 m
Komputer ARAG - Bravo 180S
zainstalowany
Mikser z myjką kanistrów
zainstalowany
Dysze do 3 dysz wtryskowych
zainstalowany
Zestaw do płukania zbiornika i układu natryskowego
zainstalowany
Zestaw mieszacza wtryskiwaczy
zainstalowany
Hamulce pneumatyczne
zainstalowany
Dodatkowe opcje:
Komputer ARAG ze zintegrowaną nawigacją GPS - Bravo 400S

opryskiwacz zaczepiany

Atlant 4200 28 

Opryskiwacz zaczepiany ATLANT 4200 charakteryzuje się wysokim poziomem niezawodności. Jest w stanie zapewnić wysoko-wydajną i długoterminową ochronę upraw, co jest szczególnie ważne w gospodarstwach o dużych powierzchniach zasiewów.

Opryskiwacz jest wyposażony w bardzo pojemny zbiornik na płyn roboczy (4200 litrów). Z założenia belka hydrauliczna opryskiwacza jest formy wolumetrycznej oraz jej długość wynosi 28 m. Rury profilowe są elementami konstrukcyjnymi kratownicy, której materiał jest specjalnym stopem aluminium. Taka skonstruowana belka jest bardzo odporna na korozję oraz lżejsza. Z tego powodu wydłuża się żywotność opryskiwacza.

Dynamiczne obciążenia ramy opryskiwacza i belki są przejmowane przez podwozie i zawieszenia belki (konstrukcja równoległoboku). Dzięki temu urządzenie jest w stanie równomiernie przetwarzać rośliny przy dużych prędkościach.

Belka opryskiwacza jest trzymana poziomo, nawet jeśli uderzy w wybój na polu. Stabilność jej położenia zapewnia mechanizm z wahadłową zasadą działania oraz układ hydromechaniczny, który tłumi drgania pionowe.

Sekcje na krawędziach belki mogą odchylać się w pionie i poziomie podczas pokonywania przeszkód. Specjalny mechanizm ochronny gwarantuje powrót do poprzedniej pozycji, gdy tylko przeszkoda zostanie pokonana.

Układ hamulcowy opryskiwacza jest pneumatyczny, a zawieszenie podwozia hydropneumatyczne. Dzięki nim urządzenie jest w stanie płynnie i bezpiecznie poruszać się po polu podczas opryskiwania i na ogólnych drogach.

Aby kontrolować kluczowe funkcje opryskiwacza (przygotowywanie roztworu w rozwadniaczu, dostarczanie płynu roboczego, płukanie zbiornika, tankowanie głównego zbiornika, płukanie układu), panel sterowania znajduje się w jego przedniej części. Korzystanie z panelu minimalizuje błędy i zwiększa komfort pracy operatora.

Układ płukania opryskiwacza przepłukuje pompę, układ oprysku, rozwadniacz i zbiornik główny czystą wodą. Dzięki mocnym obrotowym dyszom wewnętrzne ścianki zbiornika są płukane bardziej wydajnie.

Dysze rozpylające zamontowane na rozdzielaczach ze stali nierdzewnej, są chronione na wypadek uszkodzenia belki hydraulicznej. Węże ciśnieniowe mają ochronną plastikową spiralę w potencjalnych miejscach uszkodzenia.

Producentem pompy systemu natryskowego jest Annovi Reverberi (Włochy), elementy komunikacyjne są dostarczane przez Arag (Włochy), a rozpylacze są dostarczane przez Lechler (Niemcy). Wszyscy są znanymi na całym świecie producentami akcesoriów do opryskiwaczy.

Dzięki nim ATLANT jest niezawodny w działaniu i niezwykle skuteczny w ochronie roślin.
Zapraszamy do kontaktu
Jeśli cenisz sobie jakość wykonania oraz bogatą funkcjonalność Twoich jednostek rolniczych, firma Boguslav zaprasza do kontaktu.
Nasi Partnerzy
envelope-oplay-circle-omap-markerphone linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram