Opryskiwacz zaczepiany

Atlant 4200 32

Ten model opryskiwacza z dużym zbiornikiem (4200 l) i solidną szerokością (32 m) obszaru uprawnego, jest niezastąpiony w gospodarstwach, w których trzeba obrabiać duże obszary upraw.
Galeria:
Dane techniczne:
Szerokość belki polowej, [m]
32
Robocza wysokość belki polowej, [m]
500–2300
Objętość głównego zbiornika na roztwór roboczy, [l]
4200
Pojemność zbiornika na czystą wodę, [l]
420
Wydajność pompy Annovi Reverberi, [l/min]
380
Rozmiar opon
15, 5R38
Prześwit [mm]
700
Szerokość toru [mm]
1800, 2100, 2250
Wał napędowy
L = 1,36 m
Komputer ARAG - Bravo 180S
zainstalowany
Mikser z myjką kanistrów
zainstalowany
Dysze do 3 dysz wtryskowych
zainstalowany
Zestaw do płukania zbiornika i układu natryskowego
zainstalowany
Zestaw mieszacza wtryskiwaczy
zainstalowany
Hamulce pneumatyczne
zainstalowany
Dodatkowe opcje:
Komputer ARAG ze zintegrowaną nawigacją GPS - Bravo 400S

opryskiwacz zaczepiany

Atlant 4200 32 

Ochrona upraw w dużym przedsiębiorstwie rolnym może być trudnym zadaniem. Dlatego maszyny z serii ATLANT 4200 doskonale sprawdzają się w takich warunkach. Są to wysoce niezawodne i wydajne opryskiwacze. Ich podwozie jest trwałe, a zbiornik ma imponującą objętość (4200 litrów). Nie mniej imponująca jest długość wolumetrycznej belki hydraulicznej, która wynosi 32 metry. Do jej produkcji stosuje się rury profilowe, których materiał jest specjalnym stopem aluminium.

Dzięki temu zwiększa się odporność na działanie korozyjne nawozów płynnych. Ponadto taka belka jest lżejsza i wytrzymalsza.

Zadanie tłumienia obciążeń dynamicznych, którym podlegają konstrukcje ramy i belki, jest przypisane do zawieszenia belki (wykonanej w postaci równoległoboku) i podwozia. Z ich pomocą zapewnione jest równomierne przetwarzanie roślin z dużą prędkością.

Aby belka nie odchylała się od poziomu nawet podczas pokonywania nierówności, została wyposażona w mechanizm wahadłowy, który stabilizuje pozycję. System hydromechaniczny skutecznie tłumi wszystkie drgania pionowe.

Przed uszkodzeniem belki w wyniku kolizji z przeszkodą, jej skrajne sekcje są chronione przez mechanizm, który pozwala im złożyc się w dowolnej płaszczyźnie i powrócić do pierwotnej pozycji, gdy przeszkody pozostaną w tyle.

Pneumatyczny układ hamulcowy wraz z hydro pneumatycznym zawieszeniem podwozia odpowiadają za bezpieczny i płynny ruch jednostki na polach i drodze.

Zwiększony poziom komfortu i bezbłędne sterowanie urządzeniem przez operatora gwarantuje panel umieszczony przed opryskiwaczem, który kontroluje jego najważniejsze funkcje. Należą do nich: mycie zbiornika i układu opryskiwania, podawanie roztworu nawozu do opryskiwania, przygotowywanie go w mieszalniku oraz napełnianie zbiornika płynem roboczym.

System myjący może służyć do płukania następujących elementów: rozwadniacz, zbiornik główny, pompa, system natryskowy. Aby dokładnie umyć wnętrze zbiornika, został on wyposażony w obracającą się dyszę o dużej mocy.

Tam, gdzie węże ciśnieniowe mogą ulec uszkodzeniu zostały one zabezpieczone spiralą z tworzywa sztucznego. Dysze rozpylające są instalowane na rozdzielaczach, których materiałem jest stal nierdzewna. Z tego powodu pozostaną nienaruszone, nawet jeśli belka zostanie uszkodzona.

Podzespoły marki Arag (Włochy), rozpylacze marki Lechler (Niemcy) i pompa Annovi Reverberi (Włochy) gwarantują wysoką niezawodność opryskiwacza i wysoki stopień wydajności przy stosowaniu nawozów.
Zapraszamy do kontaktu
Jeśli cenisz sobie jakość wykonania oraz bogatą funkcjonalność Twoich jednostek rolniczych, firma Boguslav zaprasza do kontaktu.
Nasi Partnerzy
envelope-oplay-circle-omap-markerphone linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram