Opryskiwacz zaczepiany

Kronos 2500 18

Konstrukcja podwozia tego urządzenia umożliwia płynną regulację toru (od 1400 mm do 2100 mm), dzięki czemu ma doskonałą zdolność przełajową. Proces opryskiwania kontrolowany jest za pomocą komputera pokładowego.
Galeria:
Dane techniczne:
Szerokość belki polowej [m]
18
Robocza wysokość belki polowej [m]
0,6 - 1,85
Objętość głównego zbiornika, [l]
2500
Wydajność pompy Annovi Reverberi [l/min
185
Rozmiar opon
9,5 R42
Szerokość toru [m]
1,4 - 2,1
Prześwit [mm]
650
Masa jednostkowa [t]
1,86
Wał odbioru mocy, producent / model
Weasler / AB1, L - 1010mm
Dodatkowe opcje:
- elektroniczna regulacja za pomocą komputera Bravo 180S (3,5,7 sekcji)
- elektroniczna regulacja za pomocą komputera Bravo 400S LT + GPS (7 sekcji automatyczna kontrola wł/wył sekcji)
- elektroniczna regulacja za pomocą komputera Bravo 400S + GPS + SELETRON (automatyczne sterowanie każdą dyszą wł/wył)
- system sterowania ISOBUS
- rozwadniacz boczny (Polmac) 35,42 lub 50l
- pompy (Annovi Reverberi)
- Opony 11.2 R42
- 3 pozycyjna obrotowa głowica do dysz
- dysze ST, ID, IDK, FL
- rozlewacze wężowe do RSM
- samo napełnienie opryskiwacza (przez własną pompę)
- napełnienia opryskiwacza przez szybkozłącza (przez zewnętrzny silnik spalinowy dowolnej mocy)
- mycie głównego zbiornika i systemu zraszania ze zbiornikiem czystej wody na 170l
- oświetlenie belki polowej za pomocą 4 lamp LED lub pod każdą dyszą
- panel sterowania opryskiwaczem
- pochylenie belki

opryskiwacz zaczepiany

KRONOS 2500-18 

Ten nowoczesny opryskiwacz zaczepiany jest wyposażony we wszystko, co jest niezbędne do pomyślnego wykonania jego zadań. Ma doskonałą zdolność przełajową, a także ma kilka cech konstrukcyjnych, które sprawiają, że jego obsługa jest prosta i wygodna.

Komputer sterujący — ARAG Bravo 180 (na 5 sekcji) zasługuje na szczególną uwagę. Pozwala kontrolować szereg parametrów: poziom cieczy w zbiorniku, prędkość, leczony obszar, czas przetwarzania, ciśnienie, szybkość przepływu, zamierzoną trasę, ilość wlewanej cieczy i kilka innych.

Ważną rolę w łatwości obsługi opryskiwacza odgrywa 35-litrowy mikser, który jest wyposażony w specjalne urządzenie umożliwiające mycie kanistrów.

Ponadto operator maszyny może, bez zatrzymywania ruchu i bez opuszczania kabiny ciągnika, zmieniać wysokość belki hydraulicznej (zakres 0,6 m - 1,8 m), a także płynnie regulować szerokość toru opryskiwacza (zakres 1,4 m - 2,1 m).

Godna uwagi była również niezawodność całego urządzenia i jego poszczególnych elementów. Aby upewnić się, że stężenie płynu roboczego w plastikowym zbiorniku opryskiwacza o objętości 2500 litrów zawsze pozostaje na odpowiednim poziomie, zainstalowano w nim zestaw dwóch mieszalników typu wtryskowego. Aby zapewnić długoterminową, nieprzerwaną i wydajną pracę systemu natryskowego, zastosowano w nim 3 rozpylacze wtryskowe (ID) firmy Lechler (Niemcy).

Odporność na korozję metalowej ramy oraz hydraulicznej belki polowej jest zapewniona przez zastosowanie piaskowania i malowania proszkowego przy ich produkcji.

Aby wytłumić oscylacje belki i zapewnić stabilność jej położenia podczas pracy, zapewniono mechanizm wahadłowy i specjalny system składający się z kilku elementów hydraulicznych i mechanicznych.

Nawet zderzenie belki polowej z małymi przeszkodami nie stanowi problemu, pod warunkiem, że jej odchylenie nie przekracza 15˚ stopni od pionu i 45˚ od poziomu. W takim przypadku belka zostanie po prostu przywrócona do poprzedniej pozycji przez mechanizm antykolizyjny.

Długość wolumetrycznej konstrukcji belki hydraulicznej wynosi 18 metrów. To mniej niż niektóre inne modele jednak obszar przetwarzania nie koniecznie musi być gorszy niż w modelach z dłuższymi belkami przy normalnej prędkości, ze względu na możliwość pracy przy wyższej prędkości. Jest to możliwe dla opryskiwacza o dużym prześwicie (650 mm) i kołach o dużej średnicy (R42).
Zapraszamy do kontaktu
Jeśli cenisz sobie jakość wykonania oraz bogatą funkcjonalność Twoich jednostek rolniczych, firma Boguslav zaprasza do kontaktu.
Nasi Partnerzy
envelope-oplay-circle-omap-markerphone linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram